centrumwisienka.pl

Przyjecie weselne – jaka sala

Przyjecie weselne - jaka sala

Przyjecie weselne – jaka sala

Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego pomieszczenia na organizację naszego przyjęcia weselnego to to, w jakim stylu chcemy zorganizować nasze wesele. Jeżeli impreza ma być kameralna, możemy sobie pozwolić na przykład na bardzo stylowe, tradycyjne wnętrza – na przykład w kameralnych dworkach. Jeżeli natomiast przeważać będzie na imprezie młodzież, warto jest zrezygnować z bardzo klasycznej oprawy wizualnej, która na pewno w guście młodzieży raczej nie leży na rzecz wysokiej jakości, nowoczesnych obiektów – hotelarskich, domów weselnych na miarę dwudziestego pierwszego stulecia czy tez charakterystycznych sal dyskotekowych, jakie są okazjonalnie wypożyczane gościom właśnie jako idealne pomieszczenia weselne. Następnym aspektem dogodnego wyboru pomieszczenia na Twe przyjęcie weselne bez dwóch zdań powinny być parametry techniczne Sali.

W zakresie tego typu kwestii nie ma znaczenia popatrzenie na salę i stwierdzenie na oko, jakiego rodzaju wnętrze będzie optymalne. Czasem domy weselne czy hotele dysponują kilkoma pomieszczeniami specjalnie wyznaczonymi na organizację w nich imprez weselnych. Niemniej jednak w ogólnym rozrachunku, sale te niewiele się między sobą różnią, zatem trzeba być świadomym tego, iż generalnie musimy popytać personel nim odpiszemy z zarządcą domu weselnego czy właścicielem danego lokalu weselnego jakąkolwiek umowę obligującą nas do tego, ażeby uiścić stosowne koszty. W zakresie Sali weselnej niesamowicie ważne jest bowiem to, aby zachować bezpieczny dystans między gośćmi.

W końcu częstokroć zdarza się tak, że znajdujący się na Sali goście po prostu kompletnie się nie znają. Póki nie poleje się alkohol czy im później nie jest na imprezie, tym ciężej jest się dogadać z kompletnie nowymi, nieznanymi nam grupami osób. Wszystko to wynika bowiem z faktu, że czujemy się sztywno, a to przesądza o braku klimatyczności naszego przyjęcia weselnego. Niemniej jednak warto jest postawić w głównej mierze na to, aby wynająć takie pomieszczenie na nasze przyjęcie, które będzie pozwalało na nieszturchanie się gości łokciami podczas spożywania posiłków czy też nie siedzenie zbyt blisko siebie przez cały czas trwania imprezy. Następnym istotnym aspektem okazuje się także kwestia kosztów wynajęcia sal weselnych. Dzisiaj są to naprawdę duże, wręcz niekiedy gigantyczne wydatki, jakie wymagają jednakże mimo wszystko gruntownej kalkulacji i wcześniejszego umówienia się z właścicielem po to, aby mieć pewność iż nie zostaniemy wypuszczeni z rachunkiem ostatecznym w przysłowiowe maliny.

Wynika z tego względu wiele niedomówień czy też drobnym kruczkiem napisanych kwestii takich jak na przykład konieczność dodatkowego płacenia za udostepnienie baru gościom weselnym, płatne napoje bezalkoholowe, korkowe czyli wysoka opłata za możliwość wniesienia swojego alkoholu na salę, do tego za duża liczba gości w stosunku do wielkości pomieszczenia, płatny kącik dla dzieci z animatorami, za duża zaliczka – nieadekwatna do ceny końcowej widniejącej na rachunku, opłaty za dekoracje, koszty wniesienia własnych ciastek i wiele, wiele innych kwestii, o jakich niewprawiona w organizacji wesela osoba może nie zdawać sobie w ogóle sprawy.

Artykuł napisany przez: